Menu

Toyota w leasingu to świetnie rozwiązanie dla przedsiębiorców

0 Comments


Leasing przez ostatnie lata stał się bardzo popularną formą finansowania inwestycji. Oferty firm leasingowych stale udoskonalają się i są coraz korzystniejsze dla przedsiębiorców. Instytucje finansowe zazwyczaj w porozumieniu z dostawcami maszyn i urządzeń, oferują swoim klientom poza możliwością zawarcia umowy kredytu, także leasing, jako alternatywną formę finansowania inwestycji. Często zdarza się, że leasing jest jedyną formą finansowania, z której może skorzystać przedsiębiorca, jeśli nie spełnia rygorystycznych wymagań dla uzyskania kredytu. Leasing zwiększa elastyczność zarówno firmie leasingowej jak i jej klientowi – przedsiębiorcy. Wielu dealerów na rynku samochodowym posiada w swojej ofercie także usługi finansowe. Warto przyjrzeć się Toyota leasinghttp://auta-firmowe.pl/leasing-smartplan/. Marka ta jest jedną z najpopularniejszych marek samochodów na całym świecie. Wiedzie prym na rynku samochodów osobowych. Wyróżnia się stylem oraz niezawodnością, dlatego też Toyota w leasingu jest świetnym rozwiązaniem dla wielu firm.

Leasing – co to takiego?

Według obowiązującego w Polsce kodeksu cywilnego przez umowę leasingu finansujący zobowiązuje się nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddać tę rzecz korzystającemu do używania albo używania i pobierania z niej pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu w uzgodnionych ratach wynagrodzenie pieniężne, równe, co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego.

Jak widać kodeks cywilny przewiduje następujące sytuacje, w których możliwe jest zawarcie umowy leasingu:
1) ·finansujący nabywa uprzednio przedmiot leasingu w celu oddania go w leasing;
2) ·finansujący wytwarza rzecz w celu oddania go w leasing.

Zgodnie z definicją umowy leasingu zawartą w kodeksie cywilnym suma opłat leasingowych ma osiągnąć wartość równą, co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego.

Korzyści z leasingu

Leasing uznaje się za efektywną formę finansowania środków trwałych, która sprzyja m. in. wprowadzeniu nowych technologii czy też gwarantuje postęp technologiczny w produkcji. Istnieje szereg korzyści płynących z tej formy finansowania inwestycji dla przedsiębiorstw.

Przede wszystkim wymienia się łatwiejszy dostęp do źródła finansowania. Należy podkreślić, że przez cały okres leasingu to finansujący jest właścicielem przedmiotu. Wymagania wobec korzystającego odnoszące się do gwarancji są zwykle łagodniejsze, niż w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy. To bardzo ważny czynnik dla firm o wysokim wskaźniku zadłużenia, ponieważ w takich przypadkach banki zazwyczaj niechętnie udzielają kredytów.

Korzystający może korzystać z niższych kosztów usług związanych z transakcją leasingową i lepszych warunków dostawy (ubezpieczenie, konserwacja środków trwałych, warunki płatności, cena itp.), niż dostępne dla niego na rynku. Korzyści są wynikiem umów grupowych finansującego zawieranych z dostawcami oraz usługodawcami.

Toyota leasing

Wielu dealerów ma w swojej ofercie nie tylko sprzedaż pojazdów, ale także produkty finansowe. Marka Toyota wyróżnia się niezawodnością i stylem. U sprzedawcy w salonie możesz załatwić sprawy związane z zakupem samochodu, a ponadto wszystkie formalności związane z finansowaniem. Na miejscu otrzymasz ofertę leasingową dostosowaną do Twoich potrzeb. W salonie możesz także podpisać umowę leasingową. Toyota w leasingu wyszła w tym zakresie na przeciw klientowi. Dzięki temu, przedsiębiorca zyskuje na swoim cennym czasie.

Tagi: