Menu

Modele Toyoty – który będzie dla Ciebie najlepszy?

0 Comments


Toyota jest cenioną firmą na całym świecie. Firma przyciąga coraz więcej klientów, którzy pragną nowego, luksusowego auta bez wygórowanej ceny. Klienci wybierają modele Toyoty, ponieważ cenią niezawodność, ekonomiczność oraz niezwykły wygląd samochodu. Przy wyborze Toyoty zawsze pojawia się jednak jeden problem. Jaki model Toyoty wybrać? Czym kierować się przy wyborze? W tym tekście przypatrzymy się kilku najpopularniejszym modelom Toyoty. Jeśli nie uzyskasz wszystkich potrzebnych Ci informacji, zachęcamy do odwiedzenia tej strony: http://www.toyota.zabrze.pl/news/modele-toyoty-sprawdz-ktory-bedzie-idealny-dla-ciebie.json.

TOYOTA AYGO

Pierwsza generacja Toyoty Aygo została wprowadzona w 2005 roku, z myślą o młodych mieszkańcach dużych miast. Wielki sukces spowodował, że w 2014 roku zadebiutowała druga generacja Toyoty Aygo. W segmencie europejskim druga generacja okazała się ogromnym sukcesem. Niewątpliwie klientów przyciągnął wyjątkowy design oraz bardzo dobre własności jezdne. Również silnik zasługuje na to, by mu się bliżej przyjrzeć.

Najnowszy model Toyoty Aygo ma udoskonalony silnik 1,01 VVT, który jest zgodny z nową normą emisji spalin Euro 6.2, a średnie zużycie paliwa dla standardowej wersji wynosi 3,91/100 km (NED). Również moc silnika w nowej wersji Aygo została zwiększona do 72 KM (53kW) przy 6 000 obr./min., a moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4 400 obr./min.

Jeśli chodzi o spalanie, to średnie spalanie wynosizaledwie 3,9 l/100 km, a emisji CO2 – 90 g/km. Czyni to samochód jednym z bardziej oszczędnych.

TOYOTA YARIS

Według rankingów modele Toyoty, a w szczególności Toyota Yaris, są najczęściej wybierane przez klientów indywidualnych. Duży wpływ ma na to wyjątkowa stylistyka oraz fakt, że nowa Toyota Yaris oferuje w swoim standardzie pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense. Dzięki temu nawet w trudnych sytuacjach i podczas zmiennych warunków pogodowych będziemy czuli się bezpiecznie w naszym samochodzie.

Toyota Yaris z nowym silnikiem przyspiesza do 100 km/h w 11 s, co jest niezłym wynikiem (o 0,8 s szybciej, niż 1,33 l). Większe wrażenie robi jednak średnie spalanie, które wynosi 5,2 l/100 km. Nowy silnik jest więc rzeczywiście bardzo oszczędny (pomaga w tym 6-biegowa skrzynia). Do tego silnik jest produkowany w Polsce.

TOYOTA C-HR

Modele Toyoty są unikalne i łatwo zauważalne. Nie inaczej jest z Toyotą C-HR. To crossover, którego nie sposób pomylić z żadnym innym modelem. Toyota C-HR zapewnia rewolucyjny napęd hybrydowy IV generacji, co zapewnia cichą i płynną jazdę.

Nowy silnik 1,2 turbo imponuje osiągami i bardzo niskim zużyciem paliwa. Na uwagę zasługuje też dwustrefowa klimatyzacja, podgrzewane sportowe fotele oraz bezkluczykowe otwieranie i zamykanie auta. Sprawdza się to w codziennej jeździe i czyni ją niezwykle komfortową. Najnowsza wersja Toyoty C-HR wyposażona jest w napęd hybrydowy o mocy 122 KM z silnikiem benzynowym 1,8 l. Ponadto Toyota C-HR rozpędza się do 100 km/h w 11 s.

TOYOTA AURIS

Jakie dwie cechy wyróżniają Toyotę Auris wśród innych samochodów? Niewątpliwie jest to wyjątkowy design oraz luksus podróżowania. To jedno z najbezpieczniejszych samochodów kompaktowych, dzięki pakietowi Toyota Safety Sense. Informuje on o zagrożeniach oraz pomaga ograniczać ich skutki.

Połączenie silnika spalinowego z elektrycznym pozwala na redukcję zużycia paliwa i emisji spalin. Czyni to Toyotę Auris bardzo oszczędnym samochodem. Dla codziennej eksploatacji duże znaczenie ma brak części narażonych na zużycie, takich jak sprzęgło, rozrusznik, alternator czy paski klinowe.

Toyota Auris jest wyposażona w automatyczną bezstopniową skrzynię E-CVT, która zapewnia bezstresową oraz komfortową jazdę. Toyota Auris posiada także przestronny bagażnik, którego pojemność wynosi aż 360 litrów.

Tagi: